Izitimela zizoqala nini?

Izitimela zizoqala nini
Izitimela zizoqala nini

Tren Seferleri Ne Zaman Başlayacak? : TCDD Taşımacılık, koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen Yüksek Hızlı Tren (YHT), bölgesel tren ve anahat tren seferlerini, herhangi bir değişiklik olmazsa Haziran ayı içerisinde yeniden başlatmayı planlıyor.


TCDD Taşımacılık AŞ tarafından açıklanan bir tarih henüz yok ama yeni normalleşme sürecinde önümüzdeki haftalarda kademeli olarak tren seferleri tekrar başlayacak. Yataklı vagonlar için ise yarı düzenlemeler yapılıyor. Bu düzenlemeler sonrası Doğu Ekspresi gibi popüler tren seferlerine de tekrar başlanacak.

Kars Eastern Express
Kars Eastern Express

Nansi imithetho emisha okufanele isetshenziswe ezitimeleni

Eminye imithetho yethulwe "isikhathi soguquko". Ngokufanelekile, izitimela zizothwala abagibeli abanamaphesenti angama-50. Abagibeli abangafundile ngeke bayiswe ezitimeleni. Abagibeli bazothola amathikithi kusenesikhathi. Kuyohlala esihlalweni abasithengile kuphela. Ngeke akwazi ukuhamba kwesinye isihlalo. Akukho shintsho kumanani amathikithi. Izitimela zizongenwa amagciwane.

Eminye imithetho izosebenza "ngesikhathi sokushintsha". Lokhu ngukulandelayo:

  • Ama-YHTs azothwala abagibeli abanomthamo wamaphesenti angama-50.
  • Abagibeli abangafundile ngeke bayiswe ezitimeleni. Abagibeli kumele beze namaski abo.
  • Abagibeli bazothola amathikithi kusenesikhathi. Kuyohlala esihlalweni abasithengile kuphela. Ngeke akwazi ukuhamba kwesinye isihlalo.
  • Akukho shintsho kumanani amathikithi.
  • Izitimela zizongenwa amagciwane.

Izitimela Zizoba Nezindawo Ezingenalutho Zokuthola Impilo Ngemuva kwaWagoni ”

“Trenler de yüzde 50 kapasite ile çalışacaklar. Arkada sağlık için boş koltuklar olacak. Vatandaşın yeni döneme alışması için mali ve psikolojik desteğe ihtiyaç var. Onları tekrar kazanmak için fedakârlık yapılması gerekiyor. Yapılan araştırmalara göre, havayolunda önümüzdeki yıl bu mevsimde bile Ocak ayı rakamlarını yakalayamıyor. Trende de benzer rakamlar var. Milletin yaşantısı artık değişecek.”

Kuzoqala Nini ukuphuma kwe-YHT?

Uveze ukuthi izihlalo zezitimela zihlelwe ngendlela yokuthi kulungiswe amabanga aphakathi kwezihlalo ngokuya ngemithetho eshintshashintshayo ebangeni lezenhlalo ngemuva kweYHT Coranavirus esebenza yiTCDD Taşımacık AŞ. Ukuthengiswa kwamathikithi ezindiza ze-YHT, okuzoqala maphakathi noJuni, kuzoba ku-inthanethi futhi.

Imephu Turkey Fast zemininingwane1 Comment

Amazwana